Gazete71.Net KIRKKALE HABER SİTESİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan G-20 zirvesi sonrası kritik açıklama!

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arjantin’deki G20 zirvesindeki temaslarının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan ‘Cemal Kaşıkçı’ cinayeti ile ilgili, ”Cemal Kaşıkçı’nın 7.5 dakika içerisinde boğularak öldürüldüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Fırat’ın batısını olduğu gibi doğusunu da bölücü terör örgütünün zulmünden ve işgalinden çok yakın bir zamanda kurtaracağız’ dedi. […]

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan G-20 zirvesi sonrası kritik açıklama!
01 Aralık 2018 - 21:42 'de eklendi.

Arjantin’in başkenti Buenos Aires’de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Arjantin’deki G20 zirvesindeki temaslarının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan ‘Cemal Kaşıkçı’ cinayeti ile ilgili, ”Cemal Kaşıkçı’nın 7.5 dakika içerisinde boğularak öldürüldüğünü söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Fırat’ın batısını olduğu gibi doğusunu da bölücü terör örgütünün zulmünden ve işgalinden çok yakın bir zamanda kurtaracağız’ dedi.

 

cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G-20 Zirvesi programı kapsamında gerçekleştirdiği görüşmeler sonrası açıklamalarda bulundu.

umhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

  • Hayata geçirdiğimiz projeleri diğer liderlerle paylaştım.
  • Eğitim konusu G-20 tarihinde ilk kez gündeme gelmiştir. Bizler de Türkiye olarak kız çocuklarının eğitimine dikkat çektik.

DOĞU AKDENİZ VURGUSU

Türkiye Doğu Akdeniz’de kendi hukukunu korumakta kararlı. Rum kesimi, Kıbrıs Türkü’nün asli haklarını görmezden gelen mütecaviz politikalarını devam ettirdikçe gerekli önlemleri almayı sürdüreceğiz. Doğu Akdeniz’deki hidrokarbon kaynaklarının asli sahiplerinden KKTC’nin haklarının emrivakilerle gaspedilmesine asla izin vermeyeceğiz.

  • Türkiye, dünyada en çok sığınmacı barındıran ülke. Mülteciler toplama kamplarına haspedilemez.
  • Türkiye içinde eylem yapan militanlar siyasi sığınmacı adı altında batıda dolaşıyor.
  • FETÖ’cü teröristler kimi ülkeler tarafından korunuyor.
  • Şehitler verme pahasına Suriye’de DEAŞ’a en ağır darbeyi indirdik.
  • Suriye’nin kuzeyinde ülkemizin ve bölgemizin güvenliğine tehdit oluşturan hiçbir yapıya izin vermeyeceğiz.
  • Fırat’ın doğusunu kısa zamanda terörden kurtaracağız.
  • Yemen halkının acıları en kısa sürede dindirilmelidir. Yemen’in bağımsızlığı, egemenliği, toprak bütünlüğü ve birliği mutlaka korunmalıdır.
Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER